News

May 9, 2016 festival in the horse factory, results

Results of the races:

I Jump to the prize of the Cup 95th Anniversary Equestrian Factory named after the First Equestrian Army for mares 2 years old, distance 1000m.
1st place – mare Res 29-14, galloped jockey of the 1st category Ivanskaya Alexander
Second place – Mare League 3-14, galloping jockey Of the 1st category Kolomin Eugene
Third place – mare Morena 10-14, galloped jockey Musinsky Dmitri

II Jump to the prize of the RS Agro Cup for horses 2 years old, distance 1000m.
1st place – stallion Westr (Agrofirm Celina), galloped jockey of the 1st category Fykov Yasim
Second place – mare Music 5-14, galloped Chernova Daria
3rd place – stallion Maestro 7-14, galloping jockey of the 1st category Ivanskaya Alexander

III Jump to the prize of the Head of the Administration of the District for mares 3 years old, distance 1600m.
1st place – mare Darcy 3-13, galloping jockey Of the 1st category Ivanka Alexander
Second place – mare Angara (Agrofirm Celina), galloped Gavrilov Alexander
Third place – mare Top (Agrofirm Celina), galloped jockey of the 1st category Fykov Yasim

IV Jump to the Prize Cup 71st Anniversary of the Great Victory for horses 3 years and older, distance 1600m.
I place – stallion Thesis (h/in Tyurindara Darya, Rostov-on-Don), galloped jockey of the first category Ivanskaya Alexander
Second place – Stallion Dacor 28-12, galloped pome.jockey Musinsky Dmitri
Third place – stallion Dosizer 1-10, galloped jockey Of the 1st category Kolomin Eugene

V Jump to the Prize Cup of Breeding Horse Breeders, distance 1200m.
The first place stallion Ramadan, galloped Chief Veterinarian of the Equestrian Plant im First Equestrian Army Bobryshev Alexander
Second place – mare Semfira 13-13, galloped Goryashkovskiy Vladimir
Third place – stallion Alsace – galloped Miroshnikov Sergey

Jumping.
The results of the first gita:
Oleg Marchenko on stallion Bend – 0 sh/o
Ivan Smirnov on the stallion Motive – 4 sh/o
Eugene Hurda on the stallion Razgulay – 0 sh/o
Vladimir Goryachkovsky on stallion Respirator – 4 sh/o
Olga Polezhaykina on the stallion Fan Fan – 0 sh/o

The results of the second gita:
Oleg Marchenko on stallion Bend – 4 sh/o
Ivan Smirnov on the stallion Motive – 4 sh/o
Eugene Hurda on the stallion Razgulay – 0 sh/o
Vladimir Goryachkovsky on stallion Respirator – 0 sh/o
Olga Polezhaykina on the stallion Fan Fan – 0 sh/o

Over-the-go:
Oleg Marchenko on the stallion Bend – 0 sh/o, 35 sec.
Evgeny Khurda on the stallion Razgulay – 4 sh/o, 29.77 sec.
Vladimir Goryachkovsky on the stallion Respirator – 0 sh/o, 36 seconds.
Olga Polezhaykina on the stallion Fan-Fan – 4 sh/o, 35 seconds.

Results:
1st place – Eugene Khurda on the stallion Razgulay
Second place – Olga Polezhaykina on the stallion Fan Fan Fan
Third place – Oleg Marchenko on stallion Bend

This post is also available in: ruРусский (Russian)